O nas

Zapewniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę, dla której praca jest prawdziwym powołaniem a dobro podopiecznych- najważniejsze. Przedszkole mieści się w wolno stojącym budynku, z czterema salami dydaktycznymi bezpośrednio połączonymi z łazienkami. Sale są jasne, przestronne i uporządkowane, dając Dzieciom możliwość spokojnej pracy i zabawy. Podczas pobytu w przedszkolu Maluchy mają przez cały czas swobodny dostęp do zabawek i pomocy dydaktycznych. Każda sala dydatkyczna połączona jest bezpośrednio z łazienkami dostosowanymi do wielkości dzieci z grupy wiekowej, która uczy się w danej sali. W przedszkolu znajduje się również szatania, w której każde dziecko ma swoją osobistą szafkę na buty i ubrania. Ponadto, chlubimy się własną, w pełni wyposażoną, nowoczesną kuchnią, której zadaniem się serwowanie posiłków zdrowych i smacznych. Na terenie przedszkola znajduje się również piękny, przestronny ogród z placem zabaw, oraz parking z którego mogą korzystać rodzice.

 

Ogród i plac zabaw

Ogród z placem zabaw mieści się tuż obok budynku przedszkola. Z sal dzieci młodszych jest bezpośrednie wyjście do ogrodu, który znajduje się z dala od ulicy i jest osłonięty przez drzewa i krzewy.

W czasie pobytu w ogrodzie Dzieci mogą korzystać z placu zabaw. Mamy także miejsce na ogródek warzywno- ziołowy, uprawiany przez dzieci w trakcie zajęć. Dla lepszego zapoznania dzieci ze światem roślin, w ogrodzie znajduje się też mały sad.

 

Spacery i zdrowie

Codziennie prowadzone są zajęcia na świeżym powietrzu. Może to być spacer, zabawa czy gra zespołowa w ogrodzie lub krótka wycieczka.

Wierzymy, że ruch na świeżym powietrzu w połączeniu ze zdrową dietą i zachowaniem podstawowych zasad higieny pomoże naszym dzieciom uniknąć chorób, o które przecież łatwo w wieku przedszkolnym.

 

Posiłki i owocowe przekąski

Posiadamy własną w pełni wyposażoną nowoczesną kuchnię. Wszystkie posiłki przygotowywane są u nas na miejscu. Wszystko co ma być ciepłe jest ciepłe, a chrupiące jest chrupiące. 

Prawidłowe ułożenie jadłospisu dostosowanego do potrzeb żywieniowych Dziecka jest równie ważne jak odpowiedni rozkład zajęć dydaktycznych. Zachowanie właściwych proporcji białek, węglowodanów, tłuszczów i witamin to inwestycja w dobre zdrowie w dzieciństwie, która zaprocentuje w życiu dorosłym.

Przekonani o tym jak ważna jest pełnowartościowa i zdrowa dieta, dbamy o to, by posiłki podawane w Przedszkolu "Gumisiowy Gaj" były przygotowywane zgodnie z normami zalecanymi przez dietetyków dziecięcych.

Zapewniamy trzy smaczne domowe posiłki (śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek) przyrządzane w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez rejonową stację sanitarną. Dodatkowo, codziennie przed południem podajemy "Owocową przekąskę" - zestaw świeżych owoców aktualnie dostępnych na rynku.

W naszym przedszkolu nigdy nie zmuszamy Dzieci do jedzenia – każde z nich może zjeść tyle, ile zechce. W stworzonym przez nas menu znajdują się tradycyjne obiady domowe oraz dania wegetariańskie przygotowane na bazie warzyw i owoców.

Wszystkie Dzieci zachęcamy do próbowania nowych dań, aby odkrywały niezwykły świat smaków.

Wodę „Źródło Beskidów”, podajemy na każdą prośbę Dziecka.

Istnieje również możliwość przygotowania indywidualnego menu zgodnego z potrzebami Dziecka, które mogą wynikać z uwarunkowań zdrowotnych.

Tygodniowe zestawy jadłospisów są zawsze dostępne do wglądu Rodziców na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. W trosce o higienę jamy ustnej po każdym posiłku Przedszkolaki myją zęby. 

 

Bezpieczeństwo

Przedszkole „Gumisiowy Gaj” jest zarejestrowane i wpisane do ewidencji Przedszkoli Niepublicznych miasta Bielska-Białej. Co to oznacza? Przede wszystkim gwarancję bezpieczeństwa dla Państwa i Państwa Dzieci, ponieważ nasza placówka spełnia wszystkie formalne wymogi.

Budynek, w którym prowadzimy nasze przedszkole, został pozytywnie zaopiniowany przez Inspekcję Budowlaną, Straż Pożarną i Sanepid. Sale wyposażone są w certyfikowane meble i zabawki, a na naszym placu zabaw znajdują się atestowane sprzęty i zabawki rekreacyjne.

Wychowawcy, jak i cała Kadra, regularnie przechodzą  szkolenia z pierwszej pomocy. Mamy ściśle określone procedury postępowania w razie nieszczęśliwego wypadku, które są z Państwem omawiane przy zapisywaniu Dziecka do przedszkola. Teren przedszkola jest ogrodzony. Niezależnie od tego plac zabaw jest zabezpieczony dodatkowym ogrodzeniem. Wejść do budynku można tylko w obecności naszego personelu.

Odbiór Dziecka z Przedszkola możliwy jest tylko z zachowaniem odpowiedniej procedury przez Rodziców, Opiekunów, bądź też osoby przez nich upoważnione.

W salach przedszkola umieszczone są kamery rejestrujące. Na życzenie rodziców istnieje możliwość odtworzenia nagrania w siedzibie przedszkola.

Wszystkie powyższe zasady codziennie wcielane w życie sprawiają, że możecie być Państwo pewni nie tylko doskonałej opieki metodyczno-psychologicznej nad swoim Dzieckiem, ale także Jego absolutnego bezpieczeństwa.

Copyright © 2016 Gumisiowy Gaj | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: