Edukacja

Przedszkole Gumisiowy Gaj to miejsce, w którym każde dziecko ma możliwość wszechstronnego rozwoju. Uwzględniamy przy tym jego indywidualne potrzeby i preferencje oraz zawsze uczymy przez zabawę i bawimy przez naukę. Realizujemy interesujący i atrakcyjny program, uwzględniający m.in. codzienne zajęcia sportowe oraz naukę języka angielskiego.

 

Nasze najmłodsze przedszkolaki stopniowo poznają otaczający je świat. Zgłębiają podstawową wiedzę na temat roślin, zwierząt, pór roku oraz zapoznają się z zasadami dotyczącymi higieny, bezpieczeństwa, a nawet ruchu drogowego! Jest wesoło i kolorowo – czyli tak, jak maluchy lubią najbardziej! Grupa Delfinków podejmuje pierwsze próby budowania relacji z najbliższym otoczeniem, takim jak rówieśnicy i cała społeczność przedszkolna.

 

Po pierwszym – jakże owocnym i pełnym nowych doświadczeń – roku w Gumisiowym Gaju, Państwa pociechy, jako „pasowane” i doświadczone przedszkolaki, stają się członkami grupy Żabek. A to już bardzo poważna sprawa! Zaznajamiają się w tym czasie z cyframi, budową człowieka oraz są wdrażane do zdrowego trybu życia. Żabcie odbywają też malowniczą wędrówkę po naszym kraju. Na zajęciach „zwiedzają” zarówno rodzime Bielsko, jak i największe polskie miasta.

 

I tak mija kolejny rok. Misie, czyli dzieci z grupy pięciolatków, są coraz bardziej wymagające. Nie wystarczają im już spacery po okolicy. Dlaczego więc nie zabrać ich
w podróż dookoła świata z przystankami w ciekawych krajach, na egzotycznych pustyniach czy w ogromnych miastach? Wszystko to uzupełniamy odkrywaniem lokalnych smaków – nasze Misie sporo gotują! Urządzamy sobie także wycieczki po krainie liter. Czytanie i pisanie to dla Miśków wspaniała przygoda, która trwa i trwa, i trwa. . .

 

. . . aż do czasu, kiedy Misie stają się Tygryskami. Również Tygrysy niemało podróżują… wehikułem czasu! Państwa dzieci w czasie tego roku poznają zarówno dzieje ludzkości, jak i całego Wszechświata. Przenoszą się na chwilę do jaskini człowieka pierwotnego, zwiedzają piramidy, urządzają sobie krótką przechadzkę po Biskupinie czy średniowiecznym zamku. Ale też najnowsza historia nie ma przed nimi sekretów! Odkrywaniu tajemnic przeszłości towarzyszą liczne projekty, prace konstrukcyjne oraz tworzenie makiet.

 

Nasze kochane Gumisie po czterech latach uczenia się zarówno od siebie nawzajem, jak i od pełnych zaangażowania i pasji nauczycielek, są doskonale przygotowane do podjęcia nauki w szkole.

 

Wychowanie Państwa pociech wspomagane jest elementami pedagogiki Marii Montessori. Kierując się hasłem „pomóż mi zrobić to samodzielnie”, nie zapominamy, jak ważne dla dzieci jest kształtowanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Oprócz nauki praktycznych aspektów życia,  przekazujemy wiedzę z zakresu matematyki, kultury, języka, kosmosu czy przyrody – zawsze przy użyciu materiałów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb dzieci.

Copyright © 2016 Gumisiowy Gaj | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: