Zajęcia dodatkowe

Dla szczególnie aktywnych organizujemy cotygodniowe wyjazdy ze szkółkami sportowymi na basen, a w sezonie zimowym również na narty. Dzięki temu dzieci, które chcą nauczyć się pływać lub jeździć na nartach, mogą to zrobić pod okiem profesjonalnych instruktorów, do których mamy zaufanie dzięki wieloletniej owocnej współpracy.

 

 

Nauka pływania odbywa się w Beskidzkim Zespole Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Jaworzu.

Uczymy się pływać na basenach Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Wapienickiej 142. Są tam stworzone idealne warunki dla najmłodszych: woda jest cieplejsza niż w ogólnodostępnych basenach, a w szatni panuje wyższa temperatura. Mniejszy i płytszy oraz większy i głębszy basen, pozwalajają bezpiecznie uczyć się pływać.

Zajęcia starszych dzieci, które umieją już pływać, odbywają się na basenie Oddziału dla Dorosłych przy ul. Słonecznej 83. Duży basen pozwala naszym dzieciom swobodnie rozwijać umiejętności.

Na zajęcia jeździmy busem bezpośrednio z przedszkola, w grupach maksymalnie ośmioosobowych i zawsze pod opieką dwóch instruktorów.

 

Zajęcia z nauki jazdy na nartach są dostosowywane na bieżąco do warunków pogodowych.

Jeśli jest wystarczająco dużo śniegu jeździmy na górę "Dębowiec" w Bielsku-Białej. Zaletą tego ośrodka jest jego bliskość do naszego przedszkola - wystarczy 15 minut i jesteśm na stoku. Mały talerzykowy wyciąg ułatwia poczatkującym  trudną naukę. Bardziej zaawansowani mogą korzystać z wyciągu krzesełkowego. Poziom trudności, przygotowanie tras i infrastruktura są wystarczające, aby zaczynać przygodę z zimowymi sportami.

Jeśli warunki śniegowe nie są odpowiednie, lub "Dębowiec" jest już niewystarczający dla umiejętności dzieci, jeździmy do Wisły na stok Siglany. Doskonałe warunki śniegowe, perfekcyjne przygotowany stok, przyjazna i odpowiedzialna obsługa oraz odpowiednia infrastruktura czynią to miejsce wyjątkowo atrakcyjnym dla naszych celów. Ze względu na odległość wyjazdy do Wisły są całodniowe - wyjeżdżamy zaraz po śniadaniu i wracamy do przedszkola na późny obiad.

Na zajęcia jeździmy busem bezpośrednio z przedszkola. Liczebność grup i liczba instruktorów jest dostosowywana do umiejętności, miejsca do którego jedziemy oraz warunków na stoku.

 

 

Copyright © 2016 Gumisiowy Gaj | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: